Počítačový klub pro zdravotně postižené

UPOZORNĚNÍ!!! - Připravované a právě probíhající akce

CVIČENÍ V SEDĚ

Od ŘÍJNA tohoto roku jsme pro členy a sympatizanty spolku otevřeli cvičení pro méně pohyblivé.
V průběhu října jsme sledovali jednotlivé reakce na tento zajímavý styl cvičení s prvky jógy, protože byly vesměs kladné, rozhodli jsme se v tomto cvičení i nadále pokračovat.
Pozvánku na cvičení v sedě na LISTOPAD naleznete zde : Joga_na_zidlich_LISTOPAD (dokument pdf)


INFORMACE O AKCÍCH V KLLUBU LÉTO 2017

VÝLETY

V dubnu jsme si prohlédli krásnou výstavu Flora Olomouc.

Během příjemných slunečních dní jsme navštívili ZOO v Praze.

V květnu jsme se vydali do Žďáru nad Sázavou, prohlédli jsme si poutní kostel sv. Jana Nepomuckého a vyslechli poutavý komentář k prohlídce tohoto kostela. Poté jsme navštívili půvabnou ZOO v Jihlavě.

Podnikli jsme výlet do Stromovky spojený s koncertem Filmové hudby 20. století v Křižíkově fontáně.

Koncem června jsme byli na zámku v Blansku, prohlédli jsme si exponáty muzea a vydali se k propasti Macocha.

Poslední den v červnu jsme se zúčastnili zahradní slavnosti Vítání léta v Domově svaté rodiny na Petřinách.

Ve dnech 13. - 16. července členové spolku navštívili moravské Slovácko – Velehrad (poutní baziliku), skanzen v Modré, sladkovodní svět Živá voda, letecké muzeum Kunovice, Luhačovice s komentovanou prohlídkou, a Kroměříž (květnou zahradu a arcibiskupský zámek).

V srpnu Chodsko, obec Draženov, kde jsme se setkali s panem starostou Ing. Štěpánem Sladkým, který nás provedl místním muzeem a okolím obce a poutavě vyprávěl o historii i o běžných problémech života obce, poté jsme si prohlédli Domažlice.

Začátkem září jsme byli v Janských Lázních (prošli jsme stezku V korunách stromů) a v dalším týdnu jsme navštívili Tábor a Třeboň (viděli jsme kamennou kašnu na náměstí, Mariánský sloup, zámecký park, Schwarzenbergskou hrobku a prošli jsme si naučnou stezku kolek rybníku Svět).

VÝSTAVY

V tropickém skleníku Fata morgana v Praze Tróji jsme viděli výstavu motýlů, v Národním muzeu zajímavou a poučnou výstavu Archa Noemova, ve Valdštejnské jízdárně výstavu výtvarníka a neobvyklého performera Františka Skály, v Muzeu Medy Mládkové na Kampě výstavu Umění obuvi Manola Blahníka a plánujeme návštěvu výstavy v Jízdárně Pražského hradu Čeští impresionisté.

DIVADLA

Divadlo na Jezerce (Dědicové), Divadlo bez zábradlí (Jistě, pane ministře), Divadlo na Fidlovačce (Někdo to rád horké), Melody Makers (Ondřeje Havelky).

KINO

Viděli jsme a moc se nám líbil film režiséra Jana Svěráka Po strništi bos.

Členové spolku se již nyní intenzivně účastní také přípravy 18. ročníku konference INSPO, která se bude konat příští rok 7. dubna 2018.




INFORMACE PRO VÁS
LEDEN 2017

NA ZAČÁTKU NOVÉHO ROKU CHCEME INFORMOVAT O NĚKTERÝCH NAROZENINOVÝCH JUBILEÍCH, KTERÉ OSLAVILI ČLENOVÉ KLUBU V LOŇSKÉM ROCE:
60 let Jiří Verner, člen kontrolní komise
70 let Helena Zemanová
70 let Gustav Zeman
80 let Hana Marešová
V lednu letošního roku oslavila 90. narozeniny paní Milada Fišarová.
Blahopřejeme!!

Od začátku ledna byl zahájen nový „trimestr“ (leden – březen 2017) počítačových kurzů. Přihlásilo se 25 účastníků z řad zdravotně postižených a seniorů z Prahy. V tuto chvíli máme PC kurzy obsazeny.

Rovněž začal kurz anglického jazyka pro pokročilé. Z důvodu malého zájmu jsme kurz angličtiny pro začátečníky neotevřeli.

KONFERENCE INSPO 2017

Již 17. ročník konference (na které se od začátku vzniku organizačně podílí také náš spolek Křižovatka.cz, z.s.) o informačních a komunikačních technologiích pro osoby se specifickými potřebami se uskuteční v sobotu 25. března 2017 od 10:00 hodin v Kongresovém centru Praha. Hlavním organizátorem konference je sdružení BMI.
Konference INSPO 2017 je opět rozdělena na dopolední program společný pro všechny účastníky a odpolední prezentace rozděleny do třech sekcí. Očekává se opět více než tři sta účastníků.
Stejně jako v minulosti bude zajištěno tlumočení do českého znakového jazyka a simultánní přepis mluvené řeči na plátno ve všech sálech. Neslyšící účastníci tak nebudou odkázáni pouze na jednání v jednom sále. Simultánní přepis budou moci sledovat kromě plátna také na tabletech, které jim budou zapůjčeny. Tablety mohou využít také slabozrací účastníci, kteří na nich budou sledovat prezentaci promítanou na plátno. Ve výstavní části v předsálí bude více než 20 organizací prezentovat svoje produkty a služby. Opět byla vyhlášena literární soutěž „Internet a můj handicap“.
Uzávěrka do literární soutěže je 19. února 2017.
Účast na konferenci je za symbolický poplatek 300 Kč (platí se u prezence), který zahrnuje průběžné občerstvení a oběd i sborník na CD. Účastníci, kteří mají průkaz TP, ZTP nebo ZTP/P, zaplatí pouze 200 Kč, pro osobní asistenty je účast zdarma. Více o programu a celé konferenci se dozvíte na webu: www.inspo.cz
Na konferenci je nutno se předem zaregistrovat. Doporučujeme registraci neodkládat, protože v minulých letech musela být kvůli naplnění kapacity ukončena vždy předčasně.
Registrační formulář najdete na http://www.helpnet.cz/inspo/inspo-2017


Vážení přátelé,
Po Novém roce jsme se opět pustili do počítačových kurzů, které se staly oblíbené zejména pro svou individuální výuku lektor/účastník. V tuto chvíli jsou kurzy již u samého konce (plakát zde).


V průběhu února a března jsme přijímali přihlášky na další termín DUBEN-ČERVEN 2016 (plakát zde) tyto PC kurzy jsou plně obsazeny. Již nyní se můžete hlásit na termín ZÁŘÍ-PROSINEC 2016.


Rovněž kurzy angličtiny jsou v plném proudu. Zatím jsme otevřeli pouze kurz pro pokročilé. Pokud budou vážní zájemci o kurz pro začátečníky, rádi jej otevřeme.


V průběhu ledna proběhla výstava Domova Svaté rodiny z Petřin a Liboce (plakát zde), která skončila 3. února. Další výstavu jsme otevřeli10.2. 2016 – vystavovali NESLYŠÍCÍ, kteří u nás vystavují pravidelně (plakát zde), tato výstava právě končí.


Další výstavu otevíráme 6.dubna, vystavovat budou pan Vilém Tefr a Pavel Soukup své olejomalby. (plakát zde)


V průběhu ledna a února jsme organizovali jako v minulém roce několik divadel a výstav s komentářem. Na další akce budou naši členové a zájemci včas informováni E-mailem nebo telefonicky.



Vážení přátelé,
Chceme Vás informovat o Konferenci INSPO 2016

INSPO 2016 - registrační formulář


RADOST NA PLÁTNĚ
Výstava potrvá do 30.9.2015

Plakát ZDE


Vážení přátelé,
Chceme Vás informovat o ukončení dalšího trimestru počítačových kurzů, které jsme vedli individuální formou lektor/účastník. Rovněž jsme ukončili kurz angličtiny pro začátečníky a pokročilé. Přes prázdniny máme pro veřejnost zavřeno.
Na září – listopad 2015 jsou vypsány nové počítačové kurzy, na které se můžete hlásit již nyní. (plakát zde) I přes prázdniny se budeme snažit vyřídit vaše případné objednávky. Kurzy angličtiny pro pokročilé a začátečníky chystáme otevřít od poloviny října.
Dne 3.6. 2015 proběhla vernisáž výstavy seniorů jubilantů (plakát zde), kteří vystavují svá díla až do konce září. Pokud se chystáte výstavu navštívit, bude dostupná odpět od září.
Přejeme všem našim členům a sympatizantům pěkné letní dny.

Plakát ZDE


Vážení,
Upozorňuji na blížící se konec zimních počítačových kurzů. Prosím, pokud budete mít zájem o další trimestr PC kurzů, abyste se hlásili již nyní. Termín nových kurzů je vypsán od 1. dubna do konce června 2015.
Současná výstava „neslyšících“ končí 1. dubna, proto připravujeme další výstavu, tentokrát budou vystavovat vozíčkáři ze sousední Petýrkovy ulice. Vernisáž jsme stanovili na 8. března od 17:00 hodin.
V průběhu ledna – března jsme organizovali několik kulturních akcí, navštívili jsme:
Komentovanou prohlídku muzea voskových figurín GRÉVIN
Divadlo Palace, představení „Miluji tě ale…“
Goja Music Hall, muzikál „Fantom opery“
Komentovanou prohlídku v Jízdárně Pražského hradu „Hrady a zámky objevované a opěvované“.
Divadlo Semafor, jazzové představení Smigmátor aj.

Plakát ZDE


Výstava - SKRYTÉ PŘÍBĚHY
Dne 11. února 2015

Plakát - Foto


Křižovatka.cz pořádá již 54. výstavu.
Dne 11. února 2015 proběhla u nás v počítačovém klubu zajímavá vernisáž, která otevřela výstavu neslyšících umělců „Skryté příběhy“. Lenka Jandová, Michal Štěpánek a Radek Štěpánek nám představili svá díla. Vernisáží nás provázeli pan Štěpán Weber a paní Věra Macháčková, která se s velkým entuziasmem věnuje od r.1986 zájmové výtvarné činnosti pro sluchově handicapované děti v kroužku MODKRES. Lenka Jandová vystavuje rozmanité háčkované doplňky, Michal Štěpánek namaloval krásně barevné obrazy s antropoidními tvory, neobvyklé krajiny a planety. Radek Štěpánek představil své fotografické umění, využívající černobílé obrázky s barevným efektem. Vernisáž byla obohacena povedeným pantomimickým vystoupením pana Půlpána a na závěr zarecitovala svou báseň paní Ladislava Buberlová.
Všichni jsme měli hezký kulturní zážitek, spoustu dobrého jídla a pití a především jsme se dozvěděli něco nového o světě neslyšících!
Přijďte se podívat, stojí to za to, výstava potrvá do 1.4.2015!

Petra Fuksová

Obrázky z akce

Foto 1 Foto 2 Foto 3 Foto 4 Foto 5

Zajímavé odkazy
www.jecna27.cz
www.gong.cz
www.cun.cz

Vážení příznivci klubu pro handicapované a seniory,
Jelikož jsme se dlouho neozvali, ve stručnosti vyjmenuji výstavy a kurzy které jsme absolvovaly. Od minulé výstavy „Modkresáků“ to byly již tři výstavy:

50. výstava umělců vozíčkářů z nedaleké Petýrkovy ulice, kde vystavovala Eva A. Schmidtová, Pavel Soukup, František újezdský a Olgy Siladiová. Dále hned po prázdninách jsme otevírali hned dvě výstavy: pokračování jubilejní 50-51. výstavy obrazů zdravotně postižených a seniorů na radnici Praha-Kunratice a 52. výstavu obrazů Jany Holubové a Jiřího Havelky. Všechny výstavy se líbily.

LETÁK ZDE

Na prosinec připravujeme 53. výstavu, jak už je tradicí, z Domova Svaté Rodiny se sídlem na Petřinách a v Liboci z Prahy 6. Vystavovat budou klienti tohoto domova.

Před prázdninami jsme ukončili počítačové kurzy vypsané na trimestr duben – červen 2014. V červenci jsme zútulňovaly prostory klubu (malováním, pořízením malých stolků a sedaček). Po řádné dovolené, kterou jsme měli v srpnu, jsme otevřeli běh kurzů září-říjen a říjen-prosinec 2014. Na kurzy se můžete ještě objednat na tel. 271913590. PC Kurzy jsou jako obvykle vedeny INDIVIDUÁLNĚ formou (lektor-účastník). Zvláště u seniorů jsou naše kurzy oblíbené, jelikož si mohou kurz sami sestavit, určovat si tempo a procvičovat si probranou látku.

POZVÁNKA ZDE!!

Od 15.10. 2014 jsme opět začali s kurzy angličtiny pro pokročilé. Tento školní rok jsme otevřeli kurz Aj. i pro začátečníky, na který se můžete ještě přihlásit!! (mail.: zelenyptak@zelenyptak.cz)

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Vážení příznivci klubu pro handicapované a seniory, blíží se konec trimestru počítačových kurzů leden-březen 2014, který úspěšně ukončíme 31. března. Proto je důležité, seznámit Vás s dalším vypsáním PC kurzů pro všechny, kdo je potřebují na duben-červen 2014. Kurzy jsou individuální (lektor-účastník), učíme od základů až po pokročilejší výuku balíčku MS Office 2010/13. Pokud někdo potřebuje další úkony s počítačem např.: práce s fotografií, zápis dat na CD/DVD, instalace software aj. Kurzy jsou vhodné pro zdravotně postižené, seniory, děti jako doučování, ženy na mateřské a ostatní. PC kurzy mohou sloužit i jako rekvalifikace.

LETÁK ZDE

Dále jsme dne 19.2. otevřeli další výstavu zdravotně postižených, tentokrát vystavují NESLYŠÍCÍ, kteří u nás oslavili již 10 výstavu neslyšících výtvarníků. Vystavují pani Věra Macháčková, Michal Štěpánek, Markéta Spilková, Lucie Sedláčková Půlpánová, Veronika Chladová, Klára Budilová, Ivana Hay. Na výstavě recitovala své básně pani Ladislava Buberlová. Zde je pár slov k výstavě:
„MODKRES je výtvarný kroužek, který založila v 80. letech neslyšící výtvarnice Věra Macháčková. Kromě výtvarného kroužku pořádala i tématicky zaměřené výtvarné letní tábory pro neslyšící děti, na kterých děti poznávaly kulturu a historii různých národů, například slovanskou, indiánskou, řeckou kulturu atd. A právě na této výstavě si můžete vybrané výtvory „Modkresáků“ od jejich prvotin z kroužků až po jejich současné umělecké výtvory prohlédnout.
Kdo k nám na výstavy chodí pravidelně, Paní Věru již dobře zná, co bychom měli vyzdvihnout, je její přínos pro komunitu neslyšících – zejména její vliv na výchovu a vzdělání neslyšících. Právě v MODKRESU cvičila děti ke kreativní činnosti, představivosti, schopnosti umět si srovnat myšlenky a tím dále rozvíjet zkušenosti a dovednosti. Musíme si uvědomit, že to co je dnes pro neslyšící zcela přirozené – myslím tím v oblasti výuky a vzdělání, bylo dříve téměř nemožné. Paní Věra je velkou osobností, která touto cestou vedla své žáky, a jak se jistě v učebně dočtete, dodnes na tuto její snahu a práci její žáci s láskou vzpomínají.
A ještě chci poděkovat pani Věře za jednu velkou laskavost, že nám umožnila seznámit se s velikánem, kreslířem animovaného filmu s Panem Borisem Masníkem, kterého všichni dobře známe skrze jedenácti dílný seriál „Pane pojďte si hrát“, nebo večerníčkové animace „Malá čarodějnice“, „O skřítkovi Racochejlovi“ aj. aj. Těchto pár ukázek, které máme na této výstavě, nám připomínají člověka, který se přes svůj handicap (byl od útlého věku zcela neslyšící), stal našim nejúspěšnějším kreslířem animovaného filmu, známý i v zahraničí.
Jak vidíte, tato jubilejní výstava má opravdu velkého ducha, na jedné straně v lidech kteří jsou minulostí, ale zanechali nám velký odkaz ve své práci směrem do budoucnosti. Na druhé straně v lidech kteří tvoří přítomnost, čerpají z příkladů minulosti a jsou nadějí do budoucnosti.
Výstava je opravdu moc pěkná – přijďte se podívat.

POZVÁNKA ZDE!!


Výstava tkaných a keramických výrobků.
Potrvá do 4.2.2014

Zde plakát!!


Vážení sympatizanti našeho sdružení,
jelikož jsme již delší dobu nic nenapsali – a mnoho se u nás událo a změnilo, omezím se na souhrn událostí na konci minulého roku 2013.
Jak je již dobrým zvykem, uspořádali jsme v Adventním čase další již 48. vernisáž výstavy. Vystavovali handicapovaní klienti DOMOVA SVATÉ RODINY z Prahy 6. Vystavovali tkané a keramické výrobky, nově i vyšívané polštářky a tašky z vlastních terapeutických dílen.
Mottem této výstavy jsme zvolili slovo RODINA. Je obsaženo v samotném názvu Domova. Zde má stěžejní význam nejen jako ukotvení a pevnou jistotu lidí s nejistou budoucností, ale i pro jejich úzký okruh přátel nebo rodiny. Rodina jako společenství milujících se lidí je pro ně symbolem něčeho pevného a neoddělitelného, vytvářejí svazek, kde základem je důvěra v lidi kolem nich. Z druhé strany, pracovníci Domova jim tyto hodnoty spoluvytvářejí, naplňují jejich očekávání a vedou je tak k praktickému uskutečňování života ve společenství. Výstava je prodloužena do 12.2. 2014.
Dále jsme 19.12. 2013 organizovali předvánoční procházku Prahou, poseděli jsme si s vozíčkáři v cukrárně U Myšáka, pokračovali jsme přes Václavské náměstí k vánočnímu stromu a celé vánoční putování jsme zakončili sponzorskou večeří v restauraci U Minuty. Zúčastnili se jí především vozíčkáři a senioři, kteří jsou o Vánocích sami. Tuto procházku jsme zorganizovali již podruhé a doufám, že bude mít i své pokračování tento rok.


Na tomto místě chceme poděkovat za uplynulý rok 2013 všem našim sponzorům a dárcům, kteří nás podporovali a povzbuzovali k další prospěšné práci pro potřebné, jsou to především:
Magistrát HMP, dále jsou to městské části: P4, P11, Praha Kunratice. Dále Vodafone, firma JanPe, firma SOS Dekorace, M. Stehlík – fa NOBILES, Firma NAVATEL, společnost Pražské energetiky, Dopravní firma Rejman, firma Augias, Společnost DIVADLO V PARKU, dále pan Wenzl – restaurace Miláno, pan Pavlík, pan Dvořák – obchod PC Michelská, Nadace Charta 77 – Konto bariéry, pani Venclová, rodina Navrátilova a ostatní dárci a sympatizanti.


Drazí příznivci,
dne 9. října jsme otevřeli další, v pořadí, 47. výstavu zdravotně postižených umělců. Tentokrát vystavují malíři s tělesným postižením, malující ústy a nohama. Patronát nad těmito umělci drží nakladatelství UMÚN.
Motto výstavy je velmi výstižné „NE RUKA TO DUŠE MALUJE“. Poslední výstavu této skupiny umělců jsme zahájili 13.10. 2010. Většina z přítomných mohla posoudit, jak se tito handicapovaní umělci s odstupem času umělecky mění, jak roste jejich umělecké sebevědomí, vylepšuje se jejich technika a celý umělecký projev.
Pokud bychom proniknout do hlubin jejich umělecké motivace – asi by jsme zjistili u každého výtvarníka vlastní příčinu proč maluje. Sjednocujícím prvkem těchto umělců, který vyčnívá, je touha přiblížit se společnosti, říci každým jedním dílem „tady jsem – a zde Vám něco nabízím. To je ta nejlepší integrace – v práci pro druhé.
Jiný pohled na tuto otázku vyslovila za všechny Mgr. Šárka Dvorská „pro mne malovat ústy znamená především relax, vypnutí mysli a užívání si každého tahu štětcem.“
Tuto vzájemnost umožňuje umělcům malujícím ústy a nohama NAKLADATELSTVÍ UMÚN z Liberce, které handicapovaným umělcům organizuje výstavy doma i v zahraničí. Založeno bylo v roce 1993 na bázi celosvětového sdružení malířů malujících ústy a nohama.
Za jejich práci jim patří velký dík!!
Přejeme všem vystavujícím umělcům mnoho krásných děl a ještě více inspirace a síly dále rozdávat to krásné co v nich je nám všem.

Poděkování našim sponzorům, dárcům a sympatizantům za finanční podporu našeho klubu: Magistrát HMP, městské části: P4, P11, Praha Kunratice. Dále Vodafone, firma JanPe, společnost Pražské energetiky, Dopravní firma Rejman z Chebu, firma Augias, Společnost DIVADLO V PARKU, Základní a mateřské školy z Prahy 4, mateřská škola Zeměkoule, dále pan Milan Wenzl, pan Bohdan Pavlík, pan Marcel Dvořák, Nadace Charta 77 – Konto bariéry, pani Stanislava Venclová, Adéla Navrátilová a ostatní dárci a sympatizanti.

UPOZORNĚNÍ!!! Opět nastal čas se přihlásit na další počítačové kurzy, které jsou vypsány od ledna 2014. PC kurzy jsou individuální, lektor – účastník. Termín leden – březen, 1hod/týdně. Kurzy jsou určeny pro zdravotně postižené, seniory, ženy na mateřské, ale i ostatní účastníky.

Zde plakát!!


Změna provozu v klubu – v červenci bude otevřeno od 12:00 do 18:00 hod.
CELÝ SRPEN MÁME DOVOLENOU!
Od 2.9. provoz normální – otevřeno od 10:00 do 18:00 hodin.



Nový termín na počítačové kurzy Září - Prosinec 2013!!!
Celá nabídka ZDE!!!



Vážení
Dne 19.6. 2013 jsme měli u nás v PC klubu další vernisáž, tentokrát vystavovali svá díla tři umělci z řad seniorů. „Jsou to rozdílná umělecká témata, hlubším prozkoumáním můžeme vypozorovat jednotný umělecký záměr – přiblížit se přírodě co nejvíce“ uvedl v úvodu pan Weber. „Tomuto záměru se zcela vymyká čtvrtý autor situačních a žánrových fotografií z pobytu na Urale“. Výstavu jak se dozvíte z plakátu níže budete moci vidět do konce září.
Manželé Kapuciánovi nám představují své obrazy malované na plátně olejem nebo temperou a to různými technikami. Jejich zaměření je výlučně krajinářské, malují převážně Šumavu a okolí jejich milované Sušice. Jako senioři se zúčastnili několik kurzů malování, jsou sdruženi pod kroužkem seniorů při KC Prahy 9, pod vedením akad. malířky Boženy Zlámalové a dalších výtvarníků. Jejich syn Radan Kapucián, nám představuje několik svých fotografií ze svého pracovního pobytu na univerzitě v Jekatěrinburgu na Uralu. Jeho fotografie nám umožňují vidět jak místní architekturu a její detaily vhodně zasazeny do Uralské přírody, tak situační fotografie, které nastiňují běžný život na Uralu. Stručné Curriculum vitae těchto umělců najdete ve vedlejší galerii.
Dalším autorem je pan Jaroslav Winter, dovolte abych ho krátce představil:
Jaroslav Winter absolvoval Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy, poté pracoval 25 let jako novinář. Nejprve v deníku Mladá fronta, potom v časopisech Věda a technika mládeži a Profit. Vždy psal hodně o vědě a technice, a také o informačních technologiích.
V úplných začátcích internetu rozpoznal jeho velký význam a stal se iniciátorem a organizátorem celonárodní kampaně Březen – měsíc Internetu, která probíhala v letech 1998 až 2008. Záhy si uvědomil, jak důležitým pomocníkem může být internet pro lidi se zdravotním postižením a začal hledat možnosti, jak jim i v rámci Března – měsíce internetu pomoci. Tak se seznámil s Richardem Navrátilem a Jiřím Vernerem, kteří tehdy provozovali server Křižovatka, prakticky jediný informační web zaměřený na zdravotní postižení. Ve spolupráci s nimi a s celým sdružením Křižovatka.cz potom začal pořádat jako jednu z hlavních akcí Března – měsíce internetu konferenci INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami. Nyní připravuje na březen 2014 již 14. ročník této konference.
Kromě toho v roce 2003 spustil a dodnes provozuje oblíbený portál Helpnet.cz pro osoby se specifickými potřebami. Jaroslav Winter získal za svou činnost řadu ocenění, mimo jiné v roce 2009 v soutěži Internet Effectiveness Award zvítězil v kategorii největší osobní přispění k rozvoji internetu v České republice, když obdržel jak cenu odborné poroty, tak cenu veřejnosti.
Když jsme před časem zjistili, že jeho velkou zálibou je fotografování, zejména umělecké fotografie focené metodou „makro“ nabídli jsme mu, aby své fotografie představil veřejně u nás v PC klubu.
Přijďte se podívat, budete mít jistě pěkný zážitek z těchto krásných děl.

UPOZORNĚNÍ!!
Již jsme vypsali nový termín na počítačové kurzy !!!
Rovněž přijímáme přihlášky na kurz angličtiny pro ZAČÁTEČNÍKY.

Zde plakát!!



Dne 17.4. 2013 proběhla již 45. vernisáž výstavy v naší malé počítačové galerii.
Vystavovali mladí umělci, žáci ze sousední ZUŠ Jižní Město. První výstavu u nás měla ZUŠ v roce 2008, druhou v roce 2011. Výstava dle prvních zájemců na vernisáži bude mít ohlas. Výstavu připravil a instaloval p. Otakar Tragan Ak.mal.

Zde plakát!!



Individuální počítačové kurzy DUBEN – ČERVEN 2013
Celá nabídka ZDE!!!



K 44. výstavě pro neslyšící
Vystavují: Neslyšící výtvarnice Věra Macháčková své akvarely a olejomalby, fotograf Luděk Lauermann fotografie. Výstavu nazvali „KRÁSY PŘÍRODY“. Tyto krásy se pokusili zachytit ve své práci jak na plátně tak ve fotografii. Je to realistické vidění přírody, ale i objektů, které mnohdy s přírodou splývají, jindy vyčnívají až dráždí opakem své podstaty.
Autoři zachycují především harmonii a soulad, kterou se příroda obyčejně vyznačuje. V jedné skupině fotografiích se pan Lauermann zcela odklání od přírody, to když fotografuje staré nádražní peróny a zařízení včetně vagónů a vozů. Celá kolekce je zachycena na černobílém materiálu, což dodává fotografii na autentičnosti.

Tato výstava neslyšících je již devátá, má rovněž svou historii, která začala před devíti lety a založila ji paní Houdková Tesárková. Pokračovatelkou této tradice se stala paní Věra Macháčková, která dnes také vystavuje.

Paní Věru nemusím dlouho představovat, známe jí z předešlých výstav neslyšících. Narodila se v Brně r. 1935, je od narození neslyšící, vystudovala střední uměleckou školu v Praze obor keramika a porcelán, po maturitě nastoupila do Archeologického ústavu ČSAV jako laborantka – pracovala na různých vykopávkách v Čechách. Stala se vedoucí v oboru restaurátorském, kde pracovala až do r. 1992, kdy odešla do důchodu. Vedle svého oboru vedla od roku 1986 výtvarný kroužek neslyšících na různých místech v Praze. Dále vedla o letních prázdninách tábory zaměřené vždy na jiné téma kultur naší historie. Paní Macháčková je i dnes velmi aktivní, pomáhá při různých setkáních a sdružováních, podílí se na výtvarném vzdělání v komunitě neslyšících, ale i vlastnímu sebezdokonalování v technikách olejomalby.

Luděk LAUERMANN – se narodil v Nové Vsi nad Popelkou v roce 1947, jako dvouletý ztratil po nemoci sluch. navštěvoval gymnázium pro nedoslýchavé v Praze. V roce 1970 promoval na Vysoké škole ekonomické. Je ženatý, má tři děti a 5 vnoučat. Nyní je v důchodu.
Pan Lauermann pracoval v různých ekonomických funkcích. Byl činný v organizacích pro neslyšící – v roce 1990 byl spoluzakladatelem a předsedou Svazu neslyšících a nedoslýchavých. Spoluzakládal výuku znakové řeči neslyšících na fakultě speciální pedagogiky Univerzity Karlovy a několik semestrů zde přednášel.
Fotografií se začal vážněji zabývat až od roku 1990. Pod vedením prof. Jána Šmoka z FAMU absolvoval dálkovou školu fotografie Svazu českých fotografů. Je orientován na krajinu, komunity a mizející realitu starých nádraží. Jeho vzory ve fotografii je Jan Reich a Jindřich Štreit. Měl několik výstav: V Praze, Lomnici nad Popelkou, Berouně, Olomouci a Ostravě.


Poděkování dárcům
Dovolte mi na závěr poděkovat našim sponzorům, dárcům a sympatizantům za finanční podporu našeho klubu – jsou to městské části: P4, P11, Praha Kunratice. Dále firma JanPe, firma SOS Dekorace, Dopravní firma Rejman, firma Augias, dále pan Wenzl, pan Pavlík, pan Dvořák, Charta 77 – Konto bariéry, pani Venclová, Adéla Navrátilová a ostatní dárci a sympatizanti.

Plakát na výstavu najdete ZDE !!!



Třináctý ročník konference INSPO se uskuteční v sobotu 16. března v Kongresovém centru Praha.
Registrace na konferenci INSPO ZDE !!!



Vážení zájemci o počítačové kurzy,
nadále chceme pokračovat v naší výuce PC kurzů individuální formou. Pro rok 2013 chystáme otevření dalšího počítačového kurzu od ledna do března 2013, nebo se přizpůsobíme dle vašich požadavků. Podrobnější informace získáte na telefonu 271 913 590 nebo 607 534 184.



Drazí přátelé,

minulí měsíc 9.10. 2012 jsme otevřeli další výstavu zdravotně postižených umělců, tentokrát vystavují svá díla členové kroužku arteterapie Klubu vozíčkářů ze sousední Petýrkovi ulice na Praze 11. Tito neskutečně pilní a činorodí výtvarníci jsou již nedílnou součástí našich pravidelných výstav. Sledujeme jejich pokrok a techniky, které se rok od roku zlepšují. Tuto výstavu nazvali BAREVNÁ ZASTAVENÍ.
Stěžejní činnost Kroužku arteterapie je především výtvarná tvorba, zahrnuje široké spektrum výtvarných technik – jsou to například koláže, kresby pastelkou, uhlem, křídou a pastelem, ale i malby olejem a akvarelem, a nemůžu vynechat malbu speciálními barvami na sklo a na hedvábí. Důležitou součástí práce kroužku je i fotografování. Kroužek arteterapie vede pan Pavel Soukup s paní Olgou Siladiovou, má 9 členů, převážně vozíčkářů:
Kateřina a Jana Formánkovy
Jan Kubec a Ota Šigut
Eva A. Schmidtová
Olga Siladijová
Pavel Soukup
František Újezdský
Ing. arch. Zdeněk Veselý
Tvořivá činnost zdravotně postižených má kromě společenského významu důležitý terapeutický efekt. Práce v kroužku arteterapie přináší radost, psychické uvolnění, procvičení jemné motoriky prstů, svalů a kloubů paží a je i příjemným místem společenské komunikace, jakýmsi barevným zastavením v běhu každodenních nelehkých situací, které s sebou zdravotní hendikep přináší.
Při této příležitosti jsme poděkovali za finanční podporu našeho klubu městským částem: P4, P11, Praha Kunratice. Ale i všem sponzorům a dárcům: Nadace Vodafone, firma JanPe, firma SOS Dekorace, Dopravní firmě Rejman z Chebu, panu Wenzlovi, panu Pavlíkovi z Kunratic, Chartě 77 – Konto bariéry, pani Venclové a ostatním dárcům a sympatizantům.


Pozvánka na výstavu BAREVNÁ ZASTAVENÍ

BAREVNÁ ZASTAVENÍ ZDE.


Vážení příznivci,

po prázdninách jsme opět začali s výukou PC kurzů, které jsou opět individuální. Jsou určeny občanům s handicapem, seniorům, ale i jako rekvalifikace. Máme pro vás i nabídku PC kurzů pro občany, kteří hledají zaměstnání a chtějí si doplnit své znalosti z počítačové technologie. Pro tento trimestr se můžete ještě do konce září 2012 přihlásit mailem nebo na tel. 271913590.
Dále bychom Vás chtěli upozornit na právě probíhající pěknou výstavu obrazů Dimitrije Nováka a jeho tatínka, která končí 4.října 2012. Jako doprovod vystavujeme hliněné výrobky zdravotně postižených výtvarníků z Dílny Eliáš, jejichž motto je „KAŽDÝ NĚCO DOKÁŽE“.
Přijďte mezi nás, na PC kurzy, na kurzy anglického jazyka, na výstavu nebo jen tak si popovídat.

Výstava obrazů ZDE.


Pozvánka na výstavu Čínských a japonských motivů 17.4.2012

Celý plakát ZDE.


40. Výstava 17.3. 2012

Dobrý den,
srdečně Vás zveme na již jubilejní 40. výstavu občanů s handicapem. Tuto výstavu jsme věnovali seniorům a handicapovaným z Prahy 4 a dokonce jedna autorka je z Kunratic.
Představí se Vám se svými japonskými motivy obrazů paní Jana Holubová. Dnes výstavu doprovázejí, dcera paní Holubové – Iveta Číhalová a dále paní Edita Komárková.
Ústředním bodem této výstavy jsou bezpochyby japonské motivy, vyznačující se svou nezvratnou precizností a zvládnutou technikou autorky. Výklad nám podala akademická malířka paní Zlámalová.
Jablko nepadá daleko od stromu, dcera paní Holubové - paní Číhalová vystavuje své obrazy jako host. Když jsem přišel v předvečer vernisáže do naší počítačové učebny, lekl jsem se, že u nás vystavuje známý rakouský malíř Gustav Klimt. Po bližším hledání jsem zjistil, že tyto obrazy kreslila naše téměř sousedka z Kunratic pani Číhalová učitelka výtvarné výchovy. Tvorba těchto krásných děl je pouze její koníček, kterým si autorka zpestřuje svůj život a dělá tím sobě a okolí – nyní i nám radost, snad proto se její obrazy na dubových deskách nebo plátně krásně smějí.
Dalším hostem této výstavy je Edita Komárková, která již v roce 2010 naši výstavu doprovázela svými výrobky z proutí. Paní Komárkovou chci moc pochválit za její úsilí, i když má těžkou vadu zraku, přes tento handicap absolvovala řadu různých kurzů, ten košíkářský ji ale jak vidím učaroval nadobro. Od roku 2010 svou techniku a tvary košíčků velmi zdokonalila, takže dnes můžeme vidět profesionální košíkářské výrobky a jak jedna naše návštěvnice řekla – některé jsou až něžné….
Na závěr bych dodal snad jen tolik: U japonských motivů skryjte úžas svůj, když přejdete pak ke Klimtovi – srdce hned se zaraduj, u sličné košíkářky neváhej si koupit košík svůj.


děkujeme všem našim sponzorům a dárcům a zároveň i panu Zemanovi za instalaci celé výstavy.

Štěpán Weber

Pozvánka na výstava RADOSTI ŽIVOTA

Celý plakát ZDE.


Vážení přátelé,
další rok je za námi, můžeme se ohlédnout zda byl úspěšný či ne, jistě to činíte i Vy. Naši činnost mnozí sledujete již 9 let, pomáháte nám svými rady, drobnými nebo většími dary, někteří přiložili ruce k dílu – patřili do našeho týmu „asistentů“, nebo pomáhali při vernisážích výstav. Všichni si zasloužíte poděkování a úctu. Při vyúčtování našich nákladů jsme zjistili, že tento rok patří mezi ty chudší, nezískali jsme předpokládané finanční prostředky od městských částí a magistrátu, ale i firem, které jsou důležitou složkou našich příjmů. Byli jsme nuceni šetřit, mnohé hradit z vlastních rezerv. Kde jsme určitě nešetřili, byly naše poskytované doplňkové sociální služby, které jste Vy sami hodnotili vždy kladně, nebo drobné nedostatky jste velkoryse tolerovali, za což Vám patří velký dík.
Naše činnost měla 4 důležité aktivity:
1) Vzdělání a rekvalifikace občanů s handicapem a seniorů v oblasti:
a) informační a počítačové technologie
b) výuka anglického jazyka
2) Podpora handicapovaných v oblasti výtvarné a umělecké
3) Volno – časové aktivity v oblasti kulturní a společenské
4) Podpora handicapovaných v rehabilitaci formou arteterapie
Počítačové kurzy: Odučili jsme ca. 720 hodin a 218 klientů. Výsledkem výuky počítačové technologie bylo, ovládat základy operačního systému Windows, programy z balíčku MS Office a internetová technologie. PC kurzy byly předem řádně vypsány, účastníci kurzů si mohli individuálně s lektory nasmlouvat chod celé výuky tak, jaké měli požadavky vzhledem k anotaci a náročnosti kurzu. Někteří účastníci ukončili kurz řádnou zkouškou a obdrželi rekvalifikační certifikát.
Výuka AJ: byla velkým přínosem jak pro skupinu středně pokročilých tak pokročilých účastníků. V každé skupině bylo po 7 účastníků, kteří absolvovali řádně kurzy Aj rovněž po trimestrech, tyto kurzy nabízíme občanům s handicapem a seniorům již 8 let.
Podpora handicapovaných v oblasti výtvarné a umělecké: zde jsme organizovali 4 výstavy zdravotně postižených umělců:
1. výstava 16.2. pan František Herda a Věra Macháčková – neslyšící.
2. výstava 22.6. Otevřený ateliér – vozíčkáři.
3. výstava 11.10. ZUŠ Jižní město.
4. výstava 6.12. Domov sv. Rodiny – mentálně postižení.
Výstavy zdravotně postižených umělců spočívá v organizaci a instalaci výstavy přímo v prostorech našeho klubu. Touto činností se zabýváme od počátku našeho působení v poskytování doplňkových sociálních služeb handicapovaným občanům. Výstavy neslouží pouze k prezentaci jednotlivců nebo institucí, ale i k navázání nových kontaktů se společností. Nejvýznamnějším cílem této činnosti je faktické uvědomění si samotného účastníka jeho důležitosti a potřeby ve společnosti. Tento fakt vede i k zlepšení zdravotního stavu vystavujících a k další motivaci v pokračování a zlepšování svých uměleckých dovedností.
Volno-časové aktivity: jsme organizovali po celý rok 2011, byly to především divadelní představení, výstavy s odbornou přednáškou, ale i výlety a setkání. Tyto aktivity navštěvovali především občané s handicapem na vozíčku. Všechny akce máme k nahlédnutí u nás v PC klubu.
Podpora handicapovaných občanů formou léčebné arteterapie: Kroužek „Otevřený ateliér“ jsme podporovali od roku 2008. I tento rok jsme umožnili tomuto kroužku každý čtvrtek u nás v klubu tvořit různými výtvarnými technikami svá díla. Tím si cvičili svoji motoriku, ale i odbourávali psychickou zátěž svého postižení. V červnu si kroužek našel pro svoji činnost vhodnější prostory.
To je v krátkosti souhrn všech nejdůležitějších událostí roku 2011 z činnosti našeho sdružení Křižovatka.cz.
V tomto roce chceme dále pokračovat v pomoci občanům s handicapem v jejich nelehkém životním údělu. Chystáme několik novinek, s kterými Vás budeme postupně seznamovat na těchto internetových stránkách. Od Nového roku, jsme opět otevřeli počítačové kurzy tzv. trimestr leden – březen 2012, dále organizujeme výuku Aj. a pochopitelně pořádáme novou výstavu tentokrát budou vystavovat neslyšící: Michal Štěpánek, Karel Bečka, Iva Matýzková. Vernisáž výstavy se bude konat 7.února 2012 od 17:00 hodin v PC klubu U Zeleného ptáka. Od dubna 2012 bude v platnosti nový ceník PC kurzů. V lednu a částečně únoru sestavujeme žádosti o granty na MČ Prahy, a žádosti o finanční příspěvky od různých firem a společností. Věříme, že i tento rok se najdou dobří dárci, abychom mohli i nadále v naší práci pro handicapované občany a seniory pokračovat.

Štěpán Weber


Drazí přátelé, po prázdninách jsme absolvovali další měsíc počítačových kurzů a otevřeli jsme výstavu ZUŠ Jižní Město. Na PC kurzy se přihlásilo více jak 20 účastníků, čímž se naše kapacita zcela naplnila. V měsíci září se naši účastníci z řad handicapovaných občanů, seniorů, žen na mateřské, ale i ostatních zájemců o kurzy naučili základy počítačové technologie: práce se složkami a hierarchií operačního systému Windows 7, kopírování a vyjímání, práce s flesh-disketou, nastavením některých utilit a aplikacích ve Windows a jiných praktických dovedností s OS Windows 7. Tento měsíc se účastníci seznámí s některým z programů balíčku Office.

V úterý 11.10. 2011 jsme otevřeli vernisáží další výstavu v pořadí již 36. Jak jsem uvedl výše vystavují školáci a studenti z prestižní ZUŠ Jižní Město, kteří mají detašované pracoviště v sousedství PC klubu v ulici Jana Růžičky v Praze Kunraticích. Již v roce 2008 u nás ZUŠ poprvé vystavovala některé výtvarné práce svých žáků. Ale to není zdaleka všechno, s čím nás ZUŠ Jižní Město obdařuje, jsou to především nádherné hudební vystoupení, které doprovázejí naše výstavy handicapovaných umělců. Na vernisáži také zaznělo:

„Není jednoduché si sednout a něco vytvořit, člověk se to musí nejdříve naučit, případně to k čemu má vlohy – rozvinout. Až později se stává dovednost uměním, které se zároveň stává součástí kultur všech národností. Fenoménem umělecké tvorby se stává její originalita ohraničená určitou linií a tvůrčí schopností umělce. U nás v PC klubu máme jedinečnou možnost vypozorovat zajímavou škálu umělců různých stylů a technik, jak handicapovaných tak i seniorů nebo ostatních umělců. Pro nás a naše návštěvníky jsou to zážitky, které nás utvrzují v přesvědčení, že umění není věcí nemožnou, že dokáže ztvárňovat lidského ducha a přiblížit umělcovu myšlenku ostatním.“

Děkujeme ZUŠ Jižní Město za jejich práci se školáky a studenty, za rozvíjení výtvarných oborů kresby, malby, grafiky, modelování, keramiky, počítačové grafiky, ale i dalších uměleckých oborů jako hudebního, tanečního nebo literárního, a především za příkladnou spolupráci s našim klubem. Přejeme mladým umělcům mnoho úspěchů a ještě více výstav svých děl.

Naše poděkování patří všem dárcům a přispěvovatelům na naši činnost, jsou to: Magistrát HMP, MČP 4, MČP – Kunratice, MČP 11; Nadace Charty 77 – Konto bariéry, Firma JanPe, PC Michelská, Firma AUGIAS LP s.r.o., Firma Technologies CZ s.r.o.Firma BDX s.r.o. a další drobní dárci a sympatizanti.

Přijďte se podívat na tuto zajímavou výstavu a seznámit se s prací ZUŠ Jižní Město až do 30.11. 2011 do prostor PC klubu v ulici U Zeleného ptáka 1158/5, Praha Kunratice každý všední den od 10:00 do 19:00 hodin viz. plakát.

Pozvánka na výstava výtvarných prací žáků.

Celý plakát ZDE.


Již proběhlé akce


Milí návštěvníci klubu pro občany s handicapem, pomalu se blíží čas prázdnin a pro nás to znamená, abychom upozornili na drobné změny v pořádku otevíracích hodin a vůbec veškerý sled událostí, které budeme absolvovat v tomto a blížících se měsících červenci a srpnu.

UPOZORŇUJEME: na vypsání nových kurzů ZÁŘÍ až PROSINEC 2011. Na tyto kurzy se prosím přihlaste co nejdříve, neboť červenec máme jinou otevírací dobu a srpen bude dovolená a tudíž zavřeno.

V tomto měsíci pro Vás chystáme novou výstavu a s tím spojenou vernisáž, která se bude konat dne 22.6. 2011 od 17:00 hod u nás v klubu. Vystavovat bude skupina občanů s handicapem s názvem „Otevřený ateliér“ pod vedením Mgr. Pavli Výborné. Tato skupina pracuje už třetím rokem u nás v klubu léčebnou metodou tzv. Arteterapií, podrobnosti naleznete na plakátu níže.

Kurzy anglického jazyka budou rovněž pomalu končit, nyní se účastníci zdokonalují v konverzaci pod vedením vyučující z Ameriky.

Dne 21.6. jdeme na divadelní představení „Charleyova teta“, vstupenky jsou již rozdány.

Chystáme výlet lodí do pražské ZOO, zájemci se mohou ještě hlásit u nás v klubu nebo tel.: 271913590.

OTEVÍRACÍ DOBA O PRÁZDNINÁCH: celý ČERVENEC provozní doba od 12,00 hod do 18,00 hodin. Celý SRPEN dovolená! Od 1 do 2.9. provoz v klubu jako v červenci. Od 5.9. provoz normální po – pá od 10,00 do 19,00 hodin!!



Přejeme pěknou dovolenou a příjemné prázdninové dny.
Vernisáž Otevřený ateliér se koná 22. 6. 2011 od 17 hod

Celý plakát ZDE.


Vernisáž "BAREVNÉ DOTEKY" 20.4.2011 - 19.6.2011



Pro celý plakát klikni na obrázek.


Pravidelně v dvouměsíčních cyklech v prostorách klubu pořádáme výstavy zdravotně postižených umělců. Jsou to vozíčkáři, mentálně postižení, zrakově postižení, senioři a každý únor pravidelně neslyšící. V roce 2005 paní Eva Houdková - Tesárková a Jana Žižková ve spolupráci s Věrou Macháčkovou poprvé připravily v těchto prostorách výstavu uměleckých děl sluchově postižených výtvarníků, málokdo tušil, že se z ní stane tradice.

Spolu s neslyšící paní Věrou Macháčkovou jsme zde poprvé mohli přivítat malíře a pedagoga pana Františka Herdu. Oba naši umělci většinu svého aktivního života věnovali neslyšícím dětem a mládeži.

Věra Macháčková už jako renomovaná výtvarnice před dvaceti pěti lety založila výtvarný kroužek neslyšících dětí. Kroužkem jich prošly stovky, někteří z nich, například Iva Tetauerová nebo Lenka Králíková pokračovali ve studiu výtvarných oborů na vysokých školách pedagogického nebo uměleckého zaměření. Řada z nich zde již vystavovala.

Věra Macháčková je od útlého dětství neslyšící, kromě obrazů z cest vystavuje i obrazy z měst, ve kterých žije - z Prahy nebo Votic.

Paní Věra Macháčková ráda zdůrazňuje, aby se lidé nebáli něco zkusit, pomoci druhým a dívat se na svět s úsměvem. Z toho pramení její životní elán.

Životní optimismus nechybí ani našemu hostu panu Františku Herdovi. Řada neslyšících si ho pamatuje jako pedagoga a ředitele středního odborného učiliště pro sluchově postiženou mládež v Praze. Láska k umění mu před několika lety také pomohla zcela překonat následky těžké nemoci.

František Herda stejně jako Věra Macháčková začínal na střední uměleckoprůmyslové škole. pod vedením profesora Viktora Fixla. Po maturitě pokračoval ve studiu výtvarné výchovy na vyšší pedagogické škole, kde jeho učiteli byli významní umělci Cyril Bouda, Karel Linhart a Zdeněk Sýkora.

Autor hledá různé systémy, které vytvářejí rámec pro uchopení náhod. Proto je každý z jeho obrazů i kreseb pojat jako osobní prožitek, je tvořen s radostí, bez předem pevně stanoveného záměru. Autor nazval cyklus svých děl vystavených jako "Cyklus malých radostí". Snad proto je malování pro pana Herdu potěšením a útěkem do svých snů. Zejména obraz LOĎ SNŮ, ale i ostatní menší kresby tento názor mohou jen potvrdit. Některé obrazy nás evokují k zamyšlení, jiné mohou připadat hravé až radostné.


Výstava v klubu potrvá do 14.dubna 2011.

Na duben připravujeme výstavu vozíčkářů z Petýrkovy ulice v Praze 11 z výtvarného kroužku vedeného Pavlem Soukupem, který zde loni také vystavoval.

Upravený text - s laskavým dovolením autora RNDr.Josefa Brožíka

PLAKÁT KLIKNI ZDE



Vážení návštěvníci PC klubu,

Vážení přátelé,

Rádi Vás informujeme o akcích předešlého měsíce a o dalších akcí, které chystáme ještě do konce tohoto měsíce.

V listopadu jsme navštívili hned několik divadelních představení: „Pan Kaplan má třídu rád“ v divadle ABC

„Ledňáček“ v divadle Palace

„Poslední doutník“ divadlo Na Fidlovačce

„Děti ráje“ muzikál Divadlo GoJa Music Hall

V prosinci jsme již navštívili výstavu Monet – Warhol, mistrovská díla z Albertina ve Vídni a Batlinerovi sbírky.

Dne 7.12. jsme otevřeli za účasti místostarostky MČP Kunratice paní Ing. Lenky Alinčové již 35. vernisáž výstavy zdravotně postižených umělců, které naše sdružení Křižovatka.cz podporuje. Vernisáž doprovodili studentky z Konzervatoře Jana Deyla. Vystavovali klienti Domova Svaté Rodiny z Petřin a Liboce. Výstavě dominují obrázky pní Lenky Maisnerové, za vidění stojí ostatní výrobky z terapeutických dílen DSR, které již dobře známe s předešlých výstav. Pan ředitel DSR ThLic. Tomáš Biňovec nám v krátkosti představil projekt rekonstrukce domu pro zdravotně postižené na Petřinách.

Upozorňujeme, že výrobky, ale i obrázky jsou prodejné, podpoříte tak DSR v jeho nádherné a těžké práci se zdravotně postiženými. Můžete se sami přesvědčit a nahlédnout na jejich webové stránky www.domovsvaterodiny.cz.

Výstava potrvá do 29.1. 2011. Děkujeme za podporu a Vaší návštěvu u nás.

Více informací PLAKÁT

V pátek 17.12. navštívíme představení „Vánoce s Choreou“ na Pražském hradě.

Prosíme o urychlený zápis na PC kurzy, které jsou vypsány na LEDEN – BŘEZEN 2011 !!!!



Vážení návštěvníci PC klubu,

Už máme zase měsíc PC kurzů za sebou, říjen se přehoupne velmi rychle a budeme tu mít listopad, kdy končí trimestr těchto současných kurzů. Proto už předem upozorňuji na NOVÝ TRIMESTR POČÍTAČOVÝCH KURZŮ LEDEN až BŘEZEN 2011.

Neotálejte a objednejte si PC kurzy již nyní, později může být naše kapacita učebny vyčerpaná. PC kurzy jsou individuální, zejména pro zdravotně postižené, přijďte se naučit základní znalosti o počítači a některých potřebných programech, které můžete užít nejen doma, ale i v zaměstnání.

Dále nabízíme kurzy ANGLICKÉHO JAZYKA, které jsou ve dvou skupinách: pokročilí a méně pokročilí, i na tyto kurzy doporučuji přihlásit se co nejdříve. Informace o všech kurzech dostanete prostřednictvím mailu nebo telefonu: zelenyptak @ zelenyptak.cz; 271913590; 607534184 Více informací PLAKÁT



Zveme Vás na výstavu obrazů

PAVLA SOUKUPA

CESTY

Vernisáž výstavy se koná
9.6.2010 v 17:00 hodin
v počítačovém klubu
pro zdravotně postižené,
U Zeleného ptáka 1158,
Praha 4 – Kunratice
Více informací PLAKÁT, informace o autorovy zde.



Vážení příznivci,
Dne 14.4. 2010 v 17:00 hod jsme otevřeli 31. vernisáž s příznačným názvem „MALOVÁNÍ JE RADOST“. Vystavovaly dvě umělkyně z řad seniorů a zdravotně postižených z MČ Prahy 4 - paní Olgy Siladijová a Rita Šináglová, výstavu doplňuje svými košíkářskými výrobky Edita Komárková. Mezi vzácné hosty jsme přivítali paní Starostku z MČ Praha Kunratice Ivanu Kabelovou. K poslechu nám zahrál sólo Petr Joudal ze sousední Základní umělecké školy Jižní město, s kterou v této oblasti velmi dobře spolupracujeme.
Vystavující umělkyně u nás již jednou vystavovaly, proto mohu potvrdit, že malují nejen pro svoji radost, ale pro potěšení nás všech. Svědčí o tom i řada četných výstav, na kterých obě umělkyně své obrazy vystavovaly. Malují akvarely, pastelem a temperou. Speciální technikou tvorby obrázků je i Art-protis, k této metodě je zapotřebí barvené ovčí rouno.


Děkujeme všem, kteří naši činnost podporují: Magistrát HMP, MČP 4, MČP 11, MČP Kunratice, děkujeme též všem dárcům a sympatizantům našeho klubu pro zdravotně postižené.
Děkujeme paní Starostce ze otevření výstavy.


Výstava potrvá do 4.6. 2010


Další výstava se připravuje, vystavovat bude ak.malíř Pavel Soukup z Petýrkovi ulice na Praze 11.




13.09.2009 Do 4.12.2009 výstava obrázků a drobných výrobků - pozvánka ZDE

Křižovatka.cz, o.s. a Dětské centrum Paprsek pořádají:

Výstavu obrázků a drobných výrobků klientů Dětského centra PAPRSEK

Srdečně Vás zveme na výstavu obrázků,

která se koná od 13.9. do 4.12. 2009
v počítačovém klubu pro zdravotně postižené.

Adresa: U Zeleného ptáka 1158,
Praha 4 Kunratice

Spojení: Metro C ze stanice Chodov a Opatov
Nebo (metro B) Smíchovské nádraží,
Přestup na BUS č. 177 a 197